O hře Simutrans

sim_logoSimutrans je freeware a v novějších verzí open-source hra simulující dopravu. Cílem hry je postavit infrastrukturu, která umožní přepravovat různé výrobky nebo cestující. Cestující potřebují dojíždět do práce, mezi městy a k turistickým atrakcím. Suroviny je třeba dopravit do továren, kde jsou přetvořeny a doručeny spotřebitelům do města. Druhým cílem je stát se co nejbohatším, ale je třeba opětovně investovat značnou sumu vydělaných peněz do rozšíření své dopravní sítě. Je třeba udržovat bankovní účet v plusu nebo se neudržíte dlouho. Vaše konkurence nespí! Hrajte jak dlouho chcete. Začněte v roce 1880 a skončete třeba v roce 2050. Budou zde přibývat stále nová vozidla a budovy. Města budou růst a slučovat se v metropole. Hrajte proti umělé inteligenci nebo sami.

Grafické verze hry

Simutrans existuje v několika grafických verzí zvaných PakSety. PakSet obsahuje veškerou grafiku dokonce i základní parametry hry jako jsou výše nákladů, počáteční finanční obnos a další. Za dobu vývoje Simutransu byla vytvořena spousta PakSetů jako jsou původní Pak64 či dnes velice populární Pak128.

128x64

Historie hry

S vývojem Simutransu začal Hansjörg Malthaner v létě 1997, protože byl zklamán ze špatné AI v Transport Tycoon Deluxe, a protože se chtěl naučit objektové programování v programovacím jazyce C++. Od té doby, hra rostla od jednoduchého programu, na velký projekt, který má svůj vlastní život a komunitu fanoušků a přispěvatelů. Hansjörg odešel z vývoje Simutransu v roce 2004. Od té doby je vývoj v rukou komunity Simutransu. Každá část Simutransu má nyní svého vlastního koordinátora. Díky úsilí lidí, kteří se podílí na vývoji Simutransu, vývoj pokračuje v přátelské atmosféře do dnešního dne.

simhist